Řízení vozidla bez dokladů + THC

Vloženo: 8. 6. 2017, Číslo dotazu: 3579

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, byl jsem zastaven při přeparkovávání auta policejní hlídkou. Vzhledem k tomu, že jsem šel pouze přeparkovat nebral jsem si sebou žádné doklady. Policisté mi udělali test na alkohol a drogy. Test na alkohol vyšel negativně , test na drogy pozitivní na THC, poté jsem byl převezen na odběry. K Policistům jsem se choval slušně a ve všem jsem jim vycházel vstříc... cca po dvou měsících mi přišel dopis od Magistrátu, že jsem vinen že : 1)Jako řidič vozidla nepředložil při silniční kontrole na požádání příslušníka Policie ČR platnou zelenou kartu 2) jako řidič vozidla.... u sebe neměl řidičský průkaz a osvědčení o registraci vozidla. Potom tam je nějaké vyjádření a souhrn událostí s tím že jako polehčující okolonost shledává správní orgán v tom, že nemám žádný záznam z přestupku za poslední 3 roky. .... závěr je ten, že mi ukládají pokutu ve výši 1500,- Kč a o pozitivním testu na drogy žádná zmínka ?? Tudíž bych se Vás chtěl zeptat zda mohu tuto věc brát za ukončenou nebo zda mám očekávát eště další dopis a tyto věci se posuzují zvlášť ?.. Děkuji

Odpovídá: Hana Fidesová (14. 6. 2017)

Dobrý den,

předpokládám, že krevní testy byly negativní, event. byla zjištěna velmi nízká hodnota THC neumožňující Vaše potrestání. Spíše tedy předpokládám, že věc by měla být skončena s ohledem na to, že o věci mělo být vedeno jedno řízení. Chcete-li mít jistotu, požádejte správní orgán o nahlédnutí do spisu, kde by měly být výsledky laboratorních testů založeny.

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací

Upozornění

E-mailové a webové dotazy týkající se problematiky řízení motorových vozidel pod vlivem OPL jsou vyřizovány ve lhůtě do pěti pracovních dnů.

Sekce primární prevence A.N.O. Sekce harm reduction A.N.O. Sekce terapeutických komunit A.N.O. Sekce intenzivní ambulantní a následné péče A.N.O. Sekce drogových služeb ve vězení A.N.O. Právní poradna A.N.O.