Odebrání řidičského průkazu za řízení pod vlivem a odmítnutím i podrobeni se lékařského vyšetření.

Vloženo: 11. 6. 2017, Číslo dotazu: 3582

Zdravím mam dotaz k výše zmíněnému tématu. Co delat pro to abych řidičský průkaz viděl co nejdříve. ? Trestní rejstřík mam čistý,nemam ani přestupky ke to moje první kloputnuti.  Mam šanci dostat jen rok zákazu nebo dávají hned maximum? Dekuji odpoved

Odpovídá: Hana Fidesová (14. 6. 2017)

Dobrý den,

pokud jste dosud neměl žádné problémy na úrovni přestupků ani trestných činů v souvislosti s řízením motorových vozidel, lze očekávat, že správní orgán Vám uloží sankci spíše na spodní hranici zákonné sazby. Doporučuji při ústním jednání lidsky vysvětlit, proč jste testy odmítnul (neznalost, spěch za povinnostmi, doporučení policistů apod.).

Bližší podrobnosti ohledně problematiky řízení pod vlivem návykových látek jsou na našem webu k dispozici zde: http://poradna.asociace.org/pravni-informace/rizeni-pod-vlivem/ .

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací

Upozornění

E-mailové a webové dotazy týkající se problematiky řízení motorových vozidel pod vlivem OPL jsou vyřizovány ve lhůtě do pěti pracovních dnů.

Sekce primární prevence A.N.O. Sekce harm reduction A.N.O. Sekce terapeutických komunit A.N.O. Sekce intenzivní ambulantní a následné péče A.N.O. Sekce drogových služeb ve vězení A.N.O. Právní poradna A.N.O.