Namerene thc na nemecke dalnici

Vloženo: 9. 10. 2017, Číslo dotazu: 3675

Dobry den. Byl jsem zastaven hlidkou na nemecke dalnici na namatkovou kontrolu a bohuzel mi bylo zjisteno po predchozim testu moci v krvi thc. Na stanici jsem zaplatil 500e kauci a nyni cekam na vysledky. Ty budou pozitivni jelikoz jsem si dal brko cca 24h pred temi testy. Do te doby jsem si dal brko tak jednou za den nebo dva. Poradite mi prosim jaky mi hrozi pripadny postih? Rizeni me zivi a jakykoli problem s ridicakem by byl problem :/. Mockrat dekuji za odpoved.

Odpovídá: Hana Fidesová (9. 10. 2017)

Dobrý den,

Právní poradna A.N.O. poskytuje právní poradenství dle českého práva. Pokud je nám známo, v Německu je řidič považován za osobu pod vlivem návykové látky při zjištění hodnoty 9-THC 1 ng/ml krevního séra. V tuto chvíli Vám nezbývá než vyčkat výsledků testů. V případě pozitivního nálezu lze očekávat pokutu a zákaz řízení, který bude platit na území Německa.
Blíže viz např. zde. http://www.emcdda.europa.eu/publications/topic-overviews/legal-approaches-to-drugs-and-driving/html_en#section3 nebo zde: http://www.forensicscience.pl/pfs/42_moeller.pdf .
V bližších podrobnostech doporučuji se obrátit na německé právníky, např. zde: https://e-justice.europa.eu/content_find_a_lawyer-334-cs.do?init=true .

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací

Sekce primární prevence A.N.O. Sekce harm reduction A.N.O. Sekce terapeutických komunit A.N.O. Sekce intenzivní ambulantní a následné péče A.N.O. Sekce drogových služeb ve vězení A.N.O. Právní poradna A.N.O.