Držení marihuany v Německu

Vloženo: 8. 2. 2018, Číslo dotazu: 3748

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak je to s držením/pašováním marihuany v Německu. Například, když pojedou dvě osoby autem na dovolenou přes Německo a spolujezdec je ... a drží u sebe nějaký ten pytlíček. Bude z toho mít problém i řidič? Který marihuanu neužívá, ani o tom nevěděl? Je pravda, že za vše co je v autě odpovídá řidič? Přece člověk nemůže všem kontrolovat kapsy a věci když někam jede.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpovídá: Jan Vobořil (10. 2. 2018)

Dobrý den,

samozřejmě tím, že řídíte auto, v němž jede někdo, kdo bez vašeho vědomí převáží přes hranice drogu, se ještě nedopouštíte trestného činu. To, že by řidič automaticky odpovídal za vše, co je v autě neplatí. Samozřejmě ale jedna věc je pravda a druhá věc je to, co se podaří v případném trestním řízení dokázat. Určité riziko, že bude uznán vinným sám řidič - byť třeba půjde o omyl orgánů činných v trestním řízení, tu tedy pro takového řidiče je.

S pozdravem,
Jan Vobořil

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací

Sekce primární prevence A.N.O. Sekce harm reduction A.N.O. Sekce terapeutických komunit A.N.O. Sekce intenzivní ambulantní a následné péče A.N.O. Sekce drogových služeb ve vězení A.N.O. Právní poradna A.N.O.