Držení marihuany v Německu

Vloženo: 8. 2. 2018, Číslo dotazu: 3748

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak je to s držením/pašováním marihuany v Německu. Například, když pojedou dvě osoby autem na dovolenou přes Německo a spolujezdec je ... a drží u sebe nějaký ten pytlíček. Bude z toho mít problém i řidič? Který marihuanu neužívá, ani o tom nevěděl? Je pravda, že za vše co je v autě odpovídá řidič? Přece člověk nemůže všem kontrolovat kapsy a věci když někam jede.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpovídá: Jan Vobořil (10. 2. 2018)

Dobrý den,

samozřejmě tím, že řídíte auto, v němž jede někdo, kdo bez vašeho vědomí převáží přes hranice drogu, se ještě nedopouštíte trestného činu. To, že by řidič automaticky odpovídal za vše, co je v autě neplatí. Samozřejmě ale jedna věc je pravda a druhá věc je to, co se podaří v případném trestním řízení dokázat. Určité riziko, že bude uznán vinným sám řidič - byť třeba půjde o omyl orgánů činných v trestním řízení, tu tedy pro takového řidiče je.

S pozdravem,
Jan Vobořil

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací

Upozornění

E-mailové a webové dotazy týkající se problematiky řízení motorových vozidel pod vlivem OPL jsou vyřizovány ve lhůtě do pěti pracovních dnů.

Sekce primární prevence A.N.O. Sekce harm reduction A.N.O. Sekce terapeutických komunit A.N.O. Sekce intenzivní ambulantní a následné péče A.N.O. Sekce drogových služeb ve vězení A.N.O. Právní poradna A.N.O.