MDMA a doping

Vloženo: 11. 5. 2019, Číslo dotazu: 4013

Zdravím,
často se účastním sportovních soutěží, kde se nově zavedli dopingové testy. Příští týden kamarád chtěl abych si s ním zkusil MDMA, jak dlouho je možné ho detekovat při dopingových testech?
Též bych se chtěl ještě zeptat na jsou zakázané látky modafinil a armodafinil, případně jak dlouho po užívání se dají nalézt v krvi?

Odpovídá: Hana Fidesová (13. 5. 2019)

Dobrý den,

pokud se týče MDMA, obvykle se uvádí doba detekovatelnosti v moči 2 až 4 dny.
Pokud se týče problematiky dopingu, Právní poradna A.N.O. se specializuje na právní poradenství související s užíváním návykových látek, příp. s nelátkovými závislostmi. Problematiku dopingu a zakázaných látek ve sportu se však nerovná seznamu návykových látek, doping je upraven výrazně šířeji a nevztahuje se jen na tzv. nelegální drogy.

Pokud se týče dopingu , Mezinárodní úmluva proti dopingu ve sportu, kterou ratifikovala též Česká republika, obsahuje velmi širokou definici zakázaných látek v souvislosti s účastní na sportovních soutěžích. Obecně platí, že "Jakákoliv farmakologicky účinná látka, která není zahrnuta v následujících sekcích Seznamu a není aktuálně schválena pro humánní terapeutické použití jakýmkoliv vládním zdravotnickým regulačním úřadem (např. léčiva v preklinickém nebo klinickém stadiu výzkumu nebo po ukončené registraci, syntetické drogy, látky schválené pouze pro veterinární použití), je zakázána stále."
Podrobnosti ohledně dopingu jsou k dispozici zde: http://www.antidoping.cz .

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací