bydlení s osobou ohroženou

Vloženo: 17. 5. 2020, Číslo dotazu: 4219

Dobrý den, mám tento dotaz, i když vím, že se specializujete na drogy. Nevím ale, kde se zeptat, kam se obrátit.
Jsem zaměstnaná ve škole a měla bych nastoupit teď do práce. Je mi přes 60 let. Žiju ve společné domácnosti s vážně nemocnou matkou, která je velmi ohrožená nejen věkem (84 let), ale hlavně těžce postiženým zdravím. Bojím se, že chytnu v práci (je tam kolektiv 100 lidí i víc) koronavirus a nanesu ho na ní.To by byl její konec. Chci se zeptat. Můžu zůstat doma, a pobírat mzdu nebo část mzdy, nebo bych musela být doma bez příjmu? Děkuji. Jana

Odpovídá: Hana Fidesová (18. 5. 2020)

Dobrý den,

děkujeme za důvěru, nicméně opravdu nespadáte do naší cílové skupiny a není v kapacitních možnostech Právní poradny A.N.O. odpovídat na dotazy mimo oblast svého působení v názvanosti na situaci kolem COVID-19.

Odpověd na Vaši otázku najdete v manuálu MŠMT Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019/2020, který je k dispozici pod odkazem "zakladni skoly" na webu MŠMT zde: http://www.msmt.cz/soubor-hygienickych-pokynu-pro-ms-zs-a-ss . Věnujte pozornost kapitole Osoby s rizikovými faktory a navazujícím kapitolám na str. 4 a 5 manuálu.

Zjednodušeně řečeno je třeba primárně komunikovat s ředitelem školy a najít vhodné řešení v intencích manuálu s přihlédnutím k tomu, že žijete v domácnosti s osobu s rizikovými faktory.

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací