Návykové látky

Vloženo: 22. 5. 2020, Číslo dotazu: 4220

Dobrý den

5.2 2020 My byl zabaven řidičský průkaz z důvodů podezdření na návykové látky kokain. Byl jsem odveden na krevní testy ale bohužel už zhruba po 4 měsících stále žádné výsledky nejsou. Na správním řízení mě bylo řečeno že případ je u soudního lékaře který má krevní testy vyhodnotit. Neexistuje nějaká promlčecí doba nebo něco podobného? takhle mohu čekat roky než se krevní testy ukážou neprůkazné. Děkuji

Odpovídá: Hana Fidesová (26. 5. 2020)

Dobrý den,

bohužel v těchto případech je skutečně nejzazším limitem promlčecí doba. Ta činí u tohoto přestupku 1 rok. Uplynutím promlčecí doby zaniká odpovědnost za přestupek, tj. pachatele již nelze potrestat.
Oznámením o zahájení řízení o přestupku (které jste předpokládám dostal od úřadu) se ale promlčecí doba přerušuje. Dojde-li k přerušení promlčecí doby, odpovědnost za přestupek zaniká v tomto případě až 3 roky od jeho spáchání.
Uvedená doba 4 měsíců zatím není nijak výjimečná, navíc s přihlédnutím k nouzového stavu, který v mezidobí omezoval činnost řady institucí a úřadů.

Další informace ohledně problematiky řízení pod vlivem návykových látek jsou na našem webu zde: https://poradna.asociace.org/pravni-informace/rizeni-pod-vlivem/ .

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací