THC testy

Vloženo: 24. 5. 2020, Číslo dotazu: 4223

Dobrý den, prosím o radu. Dne 11.2 mě zastavila místní policie a podrobila mě testu na alkohol a drogy. Test na alkohol byl negativní a na drogy pozitivní, udělali mi 2 testy jeden z pusy a druhy z potu, jsem sice uživatelem marihuany ale dávám si pozor a pod vlivem neřídím testy z úst mi vyšli mírně pozitivní , použil jsem Cca12 hodin před testem, jel jsem na krev a moč a čekal na výsledky, ty přišli po 3 měsících s tím ze se jedna o přestupek , vzhledem k tomu ze mi řidičák nebyl odebrán tak jsem mohl dal řídit a vzhledem k přestupku jsem byl vyzván k odevzdání řidičáku na místní úřad.
Protože bydlim na malém městě a místní policie Zde ráda šikanuje řidiče jako jsem já tak mě zastavili ještě před tím než jsem měl řidičák odevzdat a opět mi dali testy na drogy, opět dva a opět pozitivní tedy podle nich ale na testech se vůbec nic neobjevilo ale tvrdili mi ze je tam hrozné malá ťupka na pozitivní amfetamin který jsem v životě neměl, musel jsem znovu na krev a teď tedy můj dotaz , bojím se ze to bude opět pozitivní na thc i když teď už 3 měsíce marihuanu neužívám.
Jak to prosím muže ovlivnit to první rozhodnutí úřadu a dále jak a jestli se vůbec mužů nějak proti tomuto bránit a jak?
Děkuji Michal

Odpovídá: Hana Fidesová (26. 5. 2020)

Dobrý den,

pokud jste konopí v době testování již 3 měsíce neužíval, je vyloučeno, aby krevní testy odhalili THC, tj. účinnou látku. Pokud jste amfetamin nikdy neužil (resp. v ČR pervitin), krevní testy to samozřejmě prokáží.
Pokud se týče opakování přestupku, obecně by se jednalo o přitěžující okolnost, tzn. že by se správní orgán při rozhodování o trestu mohl přiklonit spíše k horní hranici či druhé polovině zákonné sazby příslušných trestů.
Bližší podrobnosti ohledně problematiky řízení pod vlivem návykových látek jsou na našem webu zde: https://poradna.asociace.org/pravni-informace/rizeni-pod-vlivem/ .

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací