Alkohol za volantem, krevní test

Vloženo: 25. 6. 2020, Číslo dotazu: 4253

Dobrý den. Zastastavili mě hlídka pcr a dali mi dýchat, nadychala jsem 0.33%..0.34%. S výsledkem jsem nesouhlasila a vzali mě na odběr krve. Dnes mi přišlo oznámení o zahájení řízení o zadržení řidičáku, v tom bohužel výsledek krevního testu není, ale jsou tam uvedené výsledky dechové zkoušky. Otazka zni: má být výsledek krevní zkousky uveden i v tomto oznámení nebo ten najdu až ve spisu? Děkuji.

Odpovídá: Hana Fidesová (26. 6. 2020)

Dobrý den,

v oznámení o zahájení řízení o zadržení řidičského průkazu ještě výsledky laboratorních testů nejsou. Uvádí se zde důvody, které vedly k zadržení řidičského průkazu, tj. typicky např. výsledky orientačních testů. Zadržený řidičský průkaz policie bezodkladně, nejpozději následující pracovní den předává příslušnému obecnímu úřadu a ten do 5 pracovních dnů zahajuje řízení o přestupku. Obecní úřad tedy s ohldem na uvedené lhůty nemá k dispozici výsledky laboratorních testů a ani to není s ohldem na zákonné důvody zadržení řičského průkazu třeba.

Laboratorní výsledky skutečně budou až následně ve spisu i v ořípadném oznámení o zahájení řízení o přestupku, samozřejmě v závislosti na výsledku laboratorních testů.

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací