Mhrb

Vloženo: 29. 6. 2020, Číslo dotazu: 4255

Dobrý den, je U nás legální nechat si ze zahraničí poslat rostlinný materiál obsahující dmt? Například Mimosa Hostilis root bark. Samozřejmě s ohledem na zákony ostatních zemí. Děkuji za odpověď

Odpovídá: Hana Fidesová (30. 6. 2020)

Dobrý den,

DMT je v ČR zařazen na seznamu návykových látek, tzn. že v případě dovozu / objednání ze zahraničí hrozí trestní stíhání pro trestný čin dle § 283 trestního zákoníku - Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy (blíže viz zde: https://poradna.asociace.org/pravni-informace/drogove-trestne-ciny/ ). Stejně tak držení na území ČR by mohlo být postihováno jako přestupek či trestný čin dle § 284 trestního zákoníku Přechovávání omamné a psychogropní látky a jedu.
Aktuální seznam návykových látek, u nichž hrozí v případě nakládání s nimi trestní postih, najdete zde: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-463?text=seznam+n%C3%A1vykov%C3%BDch .

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací