pozitivní test na drogy

Vloženo: 10. 10. 2020, Číslo dotazu: 4327

dobrý den,
dneska při silniční kontrole, mě vyšel pozitivní test na drogy...před jízdou jsem žádné drogy neužil, pervitin jsem užil před dvěma dni, ale pod vlivem sem se rozhodně necítil, tak jsem se přiznal k užití a řekl sem strážnikovi, kdy sem užil pervitin, že rozhodně by neměla
mít po takové době vliv na řízení..vyzval mě k podrobení testu na krev, ale doporučil mě, že pokud jsem před dvěma dni užil pervitin, že bude pro mě lepší test na krev odmitnout že to bude pro mě lepší volbou, k zvhledem k tomu že mám čistý záznam a dobře spolupracuji, že se o tom zmíní ve správě , že se nato při posouzení a výše trestu hodně záleží ...že v případě testů na krev, by mě hrozil o trestný čin a výší trest .tak jsem odmitl, chci se zeptat, jestli to bylo správné rozhodnutí, nebo né i když je to už asi jedno, ale i tak mě to zajímá.
a taky se chci zeptat, jaký mě čeká postih za pozitivní test na metanfetamin, v registru záznam žádný nemám...teda neměl..:D děkuji za odpověd

Odpovídá: Hana Fidesová (14. 10. 2020)

Dobrý den,

Vaše rozhodnutí bohužel nebylo správné, rada policisty byla poněkud zavádějící, nicméně její obsah nemohu posuzovat. Předpokládám, že policista ji formulovat spíše jako svůj názor.

Předpokládám, že jste podepsal souhlas s odmítnutím lékařského vyšetření na přítomnost návykových látek. Za toto odmítnutí Vám hrozí zákaz činnosti na 1 až 2 roky, pokuta 25 až 50 tis. Kč a následně přijdete o 7 bodů. Doznání k užití látky bez toho, že by byl proveden laboratorní test krve není k vyřešení přestupku dostačující, protože dle aktuální právní úpravy je třeba zjistit konkrétní hladinu amfetaminu/metamfetaminu v krvi řidiče, aby bylo možno rozhodnout o tom, zda se jedná o přestupek či trestný čin, event. zjistit, že orientační test byl falešně pozitivní.

Bližší podrobnosti o problematice řízení pod vlivem návykových látek jsou na našem webu zde: https://poradna.asociace.org/pravni-informace/rizeni-pod-vlivem/ .

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací