Nepodmineny trest odnětí svobody

Vloženo: 5. 1. 2021, Číslo dotazu: 4387

Dobrý den,
byla jsem odsouzena k nepodminěnemu trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců za mařeni výkonu úředního rozhodnutí. Zatím mi ještě nepřišel konkrétní nástup do výkonu trestu, ale chtěla bych požádat o odložení výkonu z důvodu péče o mého přítele se kterým žiju ve společné domácnosti, který je upoután na invalidní vozík a bez mé pomocí se neobejde. K tomu se teď asi 3 měsíce léčí se zraněním, takže je na me teď 100,% závislí.
Je šance že mi výkon trestu odloží? Popřípadě kdo by mi mohl s žádostí pomocí?
Diky

Odpovídá: Hana Fidesová (5. 1. 2021)

Dobrý den,

u nepodmíněných trestů odnětí svobody do 1 roku, což je Váš případ, lze požádat o odklad výkonu trestu z důležitých důvodů. Takovým důležitým důvodem by právě mohla být nutnost péče o patrnera. Soud může v těchto případech odložit výkon trestu na dobu 3 měsíců od právní moci rozhodnutí, tento odklad lze výjimečně prodloužit na celkem 6 měsíců.

Pokud chcete pomoci s formulací žádostí, můžete se na nás obrátit e-mailem (ppano@asociace.org ).Pokud už máte k dispozici rozhodnutí, pošlete nám je ofocené či naskenované či alespoň v mailu uveďte údaje pro žádost (podrobnější důvod odkladu apod.), soud a číslo jednací rozhodnutí. V mezidobí doporučuji zajistit si čestné prohlášení partnera. Pokud jste pečující osoba v rámci příspěvku na péči, lze přiložit i toto potvrzení. Dále si zajistěte potvrzení ošetřujícího lékaře partnera, z něhož vyplyne potřeba Vaší péče, případně nezbytná doba.

Doporučuji vyřídit věc co nejdříve než bude nařízen výkon trestu.

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací