THC za volantem

Vloženo: 8. 3. 2021, Číslo dotazu: 4445

Dobrý den, rád bych se jen informoval. Dne 13.2.2021 jsem požil mariuhanu ze "skla" (žádné velké množství). Na druhý den ráno jsem mě stopli policisté a podrobil jsem se testu na drogy. Ten mi vyšel pozitivní, ale neukázala se ani celá čárka. Jel jsem tedy na krev a na moč. Policisté mi řekli, že do 2 týdnů, bych měl vědět výsledky. Dnes máme 8.3. a vyjádření ještě nemám. Co se týká vyšetření při odběru krve - tak to proběhlo v pořádku, neměl jsem žádné známky zhulenosti a veškeré fyzické aktivity, které jsem prováděl mi vyšli v pořádku. Takže bych se rád zeptal, je třeba možné, že by mi mohl zůstat řidičský průkaz? I třeba v případě, že bude THC v krvi vyšší než 2ng/ml? Dále bych se ještě zeptal, do kdy se tak v průměru dozvím výsledky?

Mnohokrát vám děkuji za odpověď,

Odpovídá: Hana Fidesová (8. 3. 2021)

Dobrý den,

pokud bude krevními testy zjištěna hladina THC nejméně 2 ng/ml krevního séra, hrozí Vám zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok a pokuta 2,5 až 20 tis. Kč. Následně také přijdete o 7 bodů. V těchto případech musí správní orgán vždy uložit obě sance, tj. pokutu i zákaz řízení. Není tedy možné, aby Vám řidičský průkaz v takovém případě zůstal.

Přímo výsledky laboratroních testů se řidičům nesdělují. Doporučuji se aktivně zajímat u příslušného obecního úřadu s rozšířenou působností / magistrátu, zda již mají výsledky k dispozici a kdy lze očekávat další postup ve věci.

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací