Podminka. Plus prestupek

Vloženo: 2. 6. 2021, Číslo dotazu: 4543

Mam dotaz pritel ma podminku za napadení verejneho činitele. Zpětně policie byla několikrát u nas ze me byl. Fotky, dokumetace a lékařská zpráva. Vse ve spisech. Jen jsem vždy uverila stahla obvinění na ublizeni třeba i v těhotenství. Pokaždé to bylo v alkoholu. Ted zavolal na me policii sam ale pravda byla jinde. On opět napadl mě tentokrát jen facky az jsem upadla. A hrube me urazel. Paragraf 79 odst. 1 ZOP proti obcanskeho soužití. §7ODST.1 PISM. a), c) bod 4 zakona c. 251/2016.
Uz ho nechci jelikož je u toho 3leta holka. V minulosti byl i nuz atd.
Zajimalo by mě co mu hrozí. Jestli mám vypovídat nebo ne a důvody. Dekuji za odpověď

Odpovídá: Hana Fidesová (4. 6. 2021)

Dobrý den,

pokud je jednání partnera řešeno jako přestupek, hrozí mu pokuta do 20 tis. Kč., případně je možno uložit i omezující opatření ve smyslu zákazu styku. Rozumím tomu, že situace je pro Vás velmi náročná, nicméně lze předpokládat, že bez Vaší výpovědi by se věc opět nedotáhla do konce, tj. alespoň k potrestání za přestupek.

S ohledem na to, co uvádíte o Vašich vzájemných vztazích, doporučuji zvážit pomoc některé ze služeb pomáhajícím obětem domácího násilí, byť by se jednalo třeba jen o telefonickou konzultaci, kde bude možno věc probrat detailněji. Kontakty na tyto poradny najdete zde: https://www.mvcr.cz/clanek/dokumenty-nasili-neziskove-organizace-poskytujici-pomoc-obetem-domaciho-nasili.aspx .

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací