Protialkoholní léčba

Vloženo: 14. 9. 2021, Číslo dotazu: 4620

Dobrý den.
Mám nedokončenou protialkoholní léčbu. Nastupoval jsem dobrovolně. Jak je to s řidičským průkazem?

Odpovídá: Jan Vobořil (15. 9. 2021)

Dobrý den,

samotná skutečnost, že se léčíte nebo jste předčasně léčbu ukončil neznamená, že byste nemohl řídit. Problémem může být pokud ošetřující lékař v souladu s § 89a zákona o silničním provozu provede ohlášení o tom, že jste ztratil zdravotní způsobilost. V takovém případě by Vás vyzval obecní úřad, abyste zdravotní způsobilost doložil, pokud by se tak ve stanovené době nestalo, rozhodl by o pozbytí řidičského oprávnění kvůli ztrátě zdravotní způsobilosti. V každém případě by ale musel jednat obecní úřad, takže především sledujte došlou poštu a v případě výzvy k přezkoušení zdravotní způsobilosti na toto reagujete.

S pozdravem,
Jan Vobořil

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací