Vloženo: 22. 5. 2023 Číslo dotazu: 5152

Dobrý den,

před 2ma lety jsem dostal v německu pokutu za drobně překročenou hranici thc v krvi a 2 měsíce zákaz řízení, na prosbu jsem poslal řidičák kde mi nalepili nálepku s přeškrtlým D. Tu mi můžou prý sundat zase jen oni.


Nicméně mi po nějaké době přišla zpráva, že musím dodat nějaké testy, které potvrzují moje psychické zdraví, aby mi zrušili ten zákaz. Potkalo se to zrovna s covidem a s mým zraněním kolene, takže jsem dlouho neusedl za volant a ani tuto situaci neřešil.

Nicméně vím že bych tam někdy ještě potřeboval jet a zajímalo by mě zda je tedy ten zákaz stále aktivní, nebo jestli se to po nějaké době "promlčí" případně jestli byste mi dokázali poradit, které testy si tu mám udělat, aby to pro ně bylo dostatečné?

Děkuji a přeji hezký den

Odpovídá Jan Vobořil (23. 5. 2023)

Dobrý den,

Právní poradna APAS poskytuje poradenství pouze pokud jde o české právo, nemůžeme dávat kvalifikované rady, pokud jde o cizí právní systémy. Doporučuji obrátit se na některého advokáta se specializací na německé právo - jejich seznam a kontakty najdete zde: https://vyhledavac.cak.cz/ po zadání zaměření - 54 právo německé.

S pozdravem,
Jan Vobořil