Test na drogy

Vloženo: 16. 6. 2017, Číslo dotazu: 3585

Dobrý den.Jsem v podmínce a chodím na probační na nařízené testy na alkohol.Běžně prováděno z dechu po 4 roky.Dnes mě chtěly testovat na alkohol v moči.Odmítl jsem protože součást těchto testů je test na drogy.Mohou mě současně testovat i na drogy,když to není soudem nařízeno?Slečna říkala,že pozitivní test na drogy by neřešila,ale nevěřím.Občas si zakouřím travku.Takže co s tím.Děkuji za odpověď.Pan Jan

Odpovídá: Hana Fidesová (16. 6. 2017)

Dobrý den,

v prvé řadě záleží na obsahu rozsudku, konkrétně výroku o trestu, tj. zda Vám soud uložil pouze přiměřené omezení neužívat alkohol či návykové látky obecně.
Dále je obvyklé, že jako součást probačního plánu máte stanoven i způsob kontroly dodržování tohoto omezení. Pokud jste odmítl podrobit se kontrole zákazu pití (nelze argumentovat tím, že z moči by se dala zjistit i jiná návyková látky, to nemůže být relevatním důvodem odmítnutí), může to samozřejmě ovlivnit obsah zprávy probačního úředníka pro soud, který bude předpokládám rozhodovat o tom, zda jste se osvědčil ve zkušební době.
Domnívám se, že pokud Vám soud neuložil, že se máte zdržet užívání návykových látek obecně ani jste v rámci probačního plánu nesouhlasil s takto široce zaměřeným testování, ale pouze s testováním na alkohol, nemá probační úředník právo Vás bez souhlasu testovat na jiné návykové látky než alkohol.

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací

Upozornění

E-mailové a webové dotazy týkající se problematiky řízení motorových vozidel pod vlivem OPL jsou vyřizovány ve lhůtě do pěti pracovních dnů.

Sekce primární prevence A.N.O. Sekce harm reduction A.N.O. Sekce terapeutických komunit A.N.O. Sekce intenzivní ambulantní a následné péče A.N.O. Sekce drogových služeb ve vězení A.N.O. Právní poradna A.N.O.