zadrzena zasilka

Vloženo: 2. 5. 2019, Číslo dotazu: 4006

dobry den, jaky trest realne hrozi pri zachyceni postovni zasilky ze zahranici, ktera obsahuje amfetamin, mnozstvi 1 gram ? prijemci prislo predvolani k podani vysvetleni na policii. muze policie pri odminuti znalosti adresata o obsahu zasilky provadet dalsi kroky jako domovni prohlidky apod ? jedna se pouze o jeden gram amfetaminu, adresat neni a nebyl trestne stihany. diky

Odpovídá: Hana Fidesová (9. 5. 2019)

Dobrý den,

s ohledem na to, že se jedná o dovoz drogy ze zahraničí, jedná se o trestný čin dle § 283 odst. 1 trestního zákoníku, tj. Nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a to i v případě takto malého množství. Základní trestní sazba činí 1 až 5 let trestu odnětí svobody nebo peněžitý trest, trestní sazba ovšem umožňuje využití řady alternativních trestů. Ve vašem případě by i v případě prokázání viny hrozil jiný trest než nepodmíněný, tj. např. podmíněně odložený. Uložení nepodmíněného trestu považuje v zásadě za vyloučené. Řešením by bylo i podmíněné zastavení trestního stíhání, tj. neuložení trestu, jen zkušební doby, v níž máte vést řádný život. Tento postup lze však uplatnit pouze v případě, že se pachatel ke své činu dozná - po zahájení trestního stíhání.

Nyní můžete využít svého práva nepodat vysvětlení či vypovídat jakkoliv uznáte za vhodné. I v případě, že jednání popřete, nám není známo, že by v těchto bagatelních věcech bylo vydáváno povolení k domovní prohlídce.

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací