pozitivní test na pervitin,i když jsem měla jinou látku

Vloženo: 31. 12. 2020, Číslo dotazu: 4386

Dobrý den, měla jsem pozitivní test na pervitin,den předem jsem měla 3mmc a cca 30min. před zastavení pokicie jsem měla N-ethylhexedrone, šla jsem na odběry a řidičský průkaz mi byl ponechán.Muze se mi to objevit v testech? jaká je norma této drogy v těle pro řízení?

Odpovídá: Hana Fidesová (3. 1. 2021)

Dobrý den,

3-MMC neboli 3-Methylmetkathinon je na seznamu návykových látek, tudíž řízení pod vlivem této návykové látky je přestupkem. Prováděcí předpis ovšem pro tuto látku nestanoví, od jakého množství je řidič "automaticky" považován za osobu pod vlivem návykové látky. V případě jejího nálezu v krvi by tak musel znalec pro konkrétní případ stanovit, zda řidič byl či nebyl pod vlivem této návykové látky.
N-Ethylhexedrone (hexen) na seznamu návykových látek zatím uveden není.
Další podrobnosti ohledně problematiky řízení pod vlivem návykových látek jsou na našem webu k dispozici zde: https://poradna.asociace.org/pravni-informace/rizeni-pod-vlivem/ .
Zda přímo na uvedené látky odhalí laboratorní testy běžně používané u řidičů je otázky spíše na toxikolaga než na právníka. S nálezem těchto látek u řidičů zatím nemáme zkušenost, nikdo s námi faktický nález po právní stránce nekonzultoval.

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací