Trvalý pobyt

Vloženo: 16. 6. 2022, Číslo dotazu: 4825

Dobrý den,
Přišel za mnou kamarád, jestli bych jeho a manželku nemohl na rok k sobě přihlásit. Po roce by se přihlásili pod obecní úřad. Bydlí vedle mě na pozemku Pozemkového fondu. Nemůžu mít nějaké problémy s ukončením smlouvy, nebo třeba exekuce atd.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den

K.

Odpovídá: Hana Fidesová (17. 6. 2022)

Dobrý den,

Právní poradna A.N.O. se specializuje na právní poradenství v souvislosti s problematikou užívání návykových látek, z Vašeho dotazu není zřejmé, zda s touto oblastí souvisí.

Ve stručnosti sděluji, že si potenciálně můžete zbytečně způsobit problémy. Pokud by měli známí dluhy, vystavujete se riziku návštěvy exekutora v souvislosti s tzv. mobiliární exekucí. Navíc se známí nemohou přihlásit sami na obecní úřad, vy byste musel tvrdit, že u Vás nebydlí a toto prokázat a sám podat žádost o zrušení údaje o trvalém pobytu u Vás v domě/v bytě. Nevidím důvod, proč by potřebovali známí mít trvalé bydliště na adrese, kde nebydlí. Pokud by to bylo kvůli doručování, je vhodnější si zřídit datovou schránku či dosílání na jakoukoliv adresu, bez ohledu na to, zda tam mají trvalé bydliště.

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 1929/95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací