Zákaz řízení za pervitin již mám podmínku.

Vloženo: 26. 5. 2020, Číslo dotazu: 4225

Dobrý den, chtěla bych se zeptat 3. 12. 2019 jsem řídila motorové vozidlo ve 2:00 Ráno mě zastavila PČR přímo před domem když jsme se vrátili. Měla jsem v autě kámoše. Dali mi testy na drogy.. Řidičský průkaz mi ale nesebrali na místě. Byla jsem na krvi. Poté na výslechu PČR. A řekli mi že mi do 30dnu přijde dopis. Ten mi přišel po 5ti měsících. Trestní příkaz měla jsem tam 173ng/ml metanfetaminu a amfetamin 20ng/ml. S návrhem na potrestání 15mesicu zákaz všech motorových vozidel a peněžitá pokuta když to nesplní tak 4 měsíce návrh odnětí svobody. V pátek se jdu odvolat ale chci vědět jestli to spíše nezhorší můj trest, když jsem v podmínce ta mi má končit v září. Děkuji za rady.

Odpovídá: Hana Fidesová (27. 5. 2020)

Dobrý den,

na Váš dotaz,kde líčíte totožnou situaci, jsme již odpověděli zde: https://poradna.asociace.org/webova-poradna/?itemID=4221 .

Pokud jde o dotaz související se skutečností, že Vám nyní běží zkušení doba jiného podmíněného odsouzení, sděluji, že soudu tnepochybně byla známa skutečnost, že jste byl v minulosti odsouzen, neboť v trestním řízení si orgány činné v trestním řízení (policie, státní zastupitelství, soudy) standardně připojují opis z rejstříku trestů, z nichž jsou patrná veškerá odsouzení.

Pokud se týče odporu proti trestního příkazu, podáním odporu se ruší trestní příkaz, soud tedy rozhoduje tak, jakoby trestní příkaz nikdy nevydal. Může tedy rozhodnout stejně, mírněji i přísněji. Pokud se však týče předchozí informace o možné podmíněném zastavení trestního stíhání, mám za to, že s ohledem na to, že jste aktuálně ve zkušební době je spíše nepravděpodobné, že soud by takovému návrhu vyhověl. Jak jsem uváděla, trest uložený trestním příkazem se jeví jako standardní či relativně mírný. Rozhodnutí o podání odporu je samozřejmě na Vás.

S pozdravem Hana Fidesová

Vložit nový dotaz Zobrazit archiv

Kontakt

Adresa:

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

Asociace nestátních organizací